Nyakunkon a 2022-es katari világbajnokság: íme a mérkőzések időpontjai, dátumai és helyszínei!
Összesen nyolc stadion ad otthont a mérkőzéseknek:
- Lusail Stadion
- Stadium 974
- Al Thumama Stadion
- Al Bayt Stadion
- Khalifa International Stadion
- Ahmad bin Ali Stadion
- Education City Stadion
- Al Janoub Stadion
A világbajnokságon nyolc csoportban zajlanak majd a küzdelmek:
- A csoport: Katar, Ecuador, Szenegál, Hollandia.
- B csoport: Anglia, Irán, USA, Wales.
- C csoport: Argentína, Szaúd-Arábia, Mexikó, Lengyelország.
- D csoport: Franciaország, Ausztrália, Dánia, Tunézia.
- E-csoport: Spanyolország, Costa Rica, Németország, Japán.
- F-csoport: Belgium, Kanada, Marokkó, Horvátország.
- G-csoport: Brazília, Szerbia, Svájc, Kamerun.
- H-csoport: Portugália, Ghána, Uruguay, Dél-Korea.
A torna során összesen 64 mérkőzést rendeznek, a 80 000 férőhelyes Lusail Stadion ad otthont a 2022-es világbajnokság döntőjének december 18-án.
Az alábbiakban láthatók az összes mérkőzés dátumai, helyszínei és időpontjai.
Csoportmérkőzések
november 20. vasárnap
A csoport: Katar–Ecuador (Al Bayt Stadion; kezdés 17 órakor)
november 21. hétfő
B csoport: Anglia–Irán (Khalifa International Stadion; kezdés 14 órakor)
A csoport: Szenegál–Hollandia (Al Thumama Stadion; kezdés 17 órakor)
B csoport: USA–Wales (Ahmad bin Ali Stadion; kezdés 20 órakor)
november 22. kedd
C csoport: Argentína – Szaúd-Arábia (Lusail Stadion; kezdés 11 órakor)
D csoport: Dánia – Tunézia (Education City Stadion, Al Rayyan; kezdés 14 órakor)
C csoport: Mexikó–Lengyelország (Stadium 974, Doha; kezdés 17 órakor)
D csoport: Franciaország–Ausztrália (Al Janoub Stadion, Al Wakrah; kezdés 20 órakor)
november 23. szerda
F csoport: Marokkó–Horvátország (Al Bayt Stadion; kezdés 11 órakor)
E csoport: Németország–Japán (Khalifa International Stadion; kezdés 14 órakor)
E csoport: Spanyolország – Costa Rica (Al Thumama Stadion; kezdés 17 órakor)
F csoport: Belgium vs Kanada (Ahmad bin Ali Stadion; kezdés 20 órakor)
november 24. csütörtök
G csoport: Svájc–Kamerun (Al Janoub Stadion; kezdés 11 órakor)
H csoport: Uruguay–Dél-Korea (Education City Stadion; kezdés 14 órakor)
H csoport: Portugália–Ghána (974-es Stadion; kezdés 17 órakor)
G csoport: Brazília–Szerbia (Lusail Stadion; kezdés 20 órakor)
november 25. péntek
B csoport: Wales–Irán (Ahmad bin Ali Stadion; kezdés 11 órakor)
A csoport: Katar vs Szenegál (Al Thumama Stadion; kezdés 14 órakor)
A csoport: Hollandia–Ecuador (Khalifa International Stadion; kezdés 17 órakor)
B csoport: Anglia–USA (Al Bayt Stadion; kezdés 20 órakor)
november 26. szombat
C csoport: Tunézia–Ausztrália (Al Janoub Stadion; kezdés 11 órakor)
C csoport: Lengyelország – Szaúd-Arábia (Education City Stadion; kezdés 14 órakor)
D csoport: Franciaország–Dánia (974-es Stadion; kezdés 17 órakor)
C csoport: Argentína–Mexikó (Lusail Stadion; kezdés 20 órakor)
november 27. vasárnap
E csoport: Japán – Costa Rica (Ahmad bin Ali Stadion; kezdés 11 órakor)
F csoport: Belgium–Marokkó (Al Thumama Stadion; kezdés 14 órakor)
F csoport: Horvátország–Kanada (Khalifa International Stadion; kezdés 17 órakor)
E csoport: Spanyolország–Németország (Al Bayt Stadion; kezdés 20 órakor)
november 28. hétfő
G csoport: Kamerun–Szerbia (Al Janoub Stadion; kezdés 11 órakor)
G csoport: Dél-Korea–Ghána (Education City Stadion; kezdés 14 órakor)
H csoport: Brazília–Svájc (974-es Stadion; kezdés 17 órakor)
H csoport: Portugália – Uruguay (Lusail Stadion; kezdés 20 órakor)
november 29. kedd
A csoport: Hollandia–Katar (Al Bayt Stadion; kezdés 16 órakor)
A csoport: Ecuador – Szenegál (Khalifa International Stadion; kezdés 16 órakor)
B csoport: Wales–Anglia (Ahmad bin Ali Stadion; kezdés 20 órakor)
B csoport: Irán–USA (Al Thumama Stadion; kezdés 20 órakor)
november 30. szerda
D csoport: Ausztrália–Dánia (Al Janoub Stadion; kezdés 16 órakor)
D csoport: Tunézia–Franciaország (Education City Stadion; kezdés 16 órakor)
C-csoport: Lengyelország–Argentína (974-es Stadion; kezdés 20 órakor)
C csoport: Szaúd-Arábia–Mexikó (Lusail Stadion; kezdés 20 órakor)
december 1. csütörtök
F csoport: Horvátország–Belgium (Ahmad bin Ali Stadion; kezdés 16 órakor)
F csoport: Kanada–Marokkó (Al Thumama Stadion; kezdés 16 órakor)
E csoport: Costa Rica–Németország (Al Bayt Stadion; kezdés 20 órakor)
E csoport: Japán–Spanyolország (Khalifa International Stadion; kezdés 20 órakor)
december 2. péntek
G csoport: Dél-Korea–Portugália (Education City Stadion; kezdés 16 órakor)
G csoport: Ghána – Uruguay (Al Janoub Stadion; kezdés 16 órakor)
H csoport: Szerbia–Svájc (974-es Stadion; kezdés 20 órakor)
H csoport: Kamerun–Brazília (Lusail Stadion; kezdés 20 órakor)
Al Thumama Stadion
A legjobb tizenhat közé jutásért
december 3. szombat
Az A-csoport győztesei a B-csoport második helyezettjei ellen (Khalifa International Stadion; kezdés 16 órakor)
A C-csoport győztesei a D-csoport második helyezettjei ellen (Ahmad bin Ali Stadion; kezdés 20:00-kor)
december 4. vasárnap
A D csoport győztesei a C csoport második helyezettjei ellen (Al Thumama Stadion; kezdés 16 órakor)
A B-csoport győztesei az A-csoport második helyezettjei ellen (Al Bayt Stadion; kezdés 20:00-kor)
december 5. hétfő
Az E csoport győztesei az F csoport második helyezettjei ellen (Al Janoub Stadion; kezdés 16 órakor)
A G-csoport győztesei a H-csoport második helyezettjei ellen (974-es Stadion; kezdés 20:00-kor)
december 6. kedd
Az F csoport győztesei vs. az E csoport második helyezettjei (Education City Stadion; kezdés 16 órakor)
A H-csoport győztesei a G-csoport második helyezettjei ellen (Lusail Iconic Stadion; kezdés 20:00-kor)
A 2022-es labdarúgó-világbajnokság negyeddöntői
december 9. péntek
Az 53-as győztesek az 54-es győztesek ellen (Education City Stadion; kezdés 16 órakor)
A 49-es győztesek az 50-es győztesek ellen (Lusail Stadion; kezdés 20:00-kor)
december 10. szombat
Az 55-ös győztesek az 56-os győztesek ellen (Al Thumama Stadion; kezdés 16 órakor)
Az 51-es győztesek az 52-es győztesek ellen (Al Bayt Stadion; kezdés 20:00-kor)
A 2022-es labdarúgó-világbajnokság elődöntői
december 13. kedd
Az 57-es győztesek az 58-as győztesek ellen (Lusail Stadion; kezdés 20:00-kor)
december 14. szerda
Az 59-es győztesek a 60-as győztesek ellen (Al Bayt Stadion; kezdés 20:00-kor)
Khalifa Nemzetközi Stadion
Bronzmérkőzés, döntő
december 17. szombat
A harmadik hely rájátszása (Khalifa International Stadion; kezdés 16 órakor)
december 18. vasárnap
Világbajnokság döntője (Lusail Stadion; kezdés 16 órakor)